Archive for August, 2014

Kasdienių išlaidų mažinimas

Continue Reading

Pamažu į mūsų kiemą atėjus pavasariui, laukiant jau paskutiniųjų gąsdinančių sąskaitų už šildymą šį sezoną, ateina ir noras atsinaujinti  – pradedant naujais drabužiais, automobilio padangų keitimu, baigiant prekėmis sodui ir daržui. O kur dar atostogų planavimas, jei per žiemą nepagalvojote, ką galėtumėte aplankyti bei susiplanuoti ir pradėti kaupti atostogų biudžetą. O gal šiais metais reikia taupyti tokiems įvykiams kaip vaikų išleistuvės bei jų studijų ir naujo gyvenimo pradžia kitame mieste? Į visus neraminančius klausimus Bobutė ir jos kolektyvas bandys rasti atsakymus, kuriuos paremsime finansinėmis žiniomis bei savo pačių patirtimi ir klaidomis, iš kurių pasimokėme patys – ir Jūs galėsite iš jų pasimokyti.

Šiandien  pakalbėsime apie kasdienių  išlaidų mažinimą  maistui, kurios sudaro vieną didžiausių dalių kasmėnesinio šeimos biudžeto. Turbūt dauguma mūsų nuolat galvojame, kur ir kaip galima „neskausmingai“ sutaupyti. Svarbiausia, kad taupydami nesijaustume labai save varžantys, o, priešingai, taupymas taptų maloniu įpročiu. Tarkime, keli mūsų darbuotojai turi gerą įprotį visuomet, pirkdami maisto produktus, palyginti produktų kainas – ne skirtingų pakuočių, tačiau pardavėjo nurodomas kainas už to paties produkto litrą ar kilogramą.  Taip pat visiems turbūt jau žinomas patarimas, kad apsipirkti maisto produktų reikėtų tik pagal iš anksto sudarytą pirkinių sąrašą. Tačiau ir sąrašui sudaryti laiko dažnai neužtenka, ir įkvėpimo galvoti, ką visą savaitę valgysite, nebūna… Tokiais atvejais gelbėja apsipirkimas didesnėje maisto prekių parduotuvėje ar turguje ir, kaip Bobutė sako, „akcijų medžioklė“. Lęšių kruopos už pusę kainos? Puiku, tuomet pirkite juos, o ne įprastus Jūsų virtuvėje ir jau šeimai pabodusius ryžius. Išbandykite brokolį, kuriam kaip tik taikoma nuolaida, vietoje žiedinio kopūsto, ar  naujo, dar neragauto skonio jogurtą. Taip ne tik sutaupysite, bet ir  pagyvinsite savo kasdienę gaminimo rutiną, kurioje, pripažinkite, karaliauja maždaug 5 nusistovėję patiekalai.

Tačiau nepadarykite vienos dažnos klaidos – nusipirkę Jums neįprastų maisto produktų nepalikite šaldytuve likimo valiai, kadangi nesugalvojate, kaip juos tinkamai ir gardžiai paruošti. Žinoma, egzotiškų patiekalų paveikslėliai receptų knygose visuomet vilioja, tačiau kasdienai daug patikimiau receptų yra ieškoti internetiniuose forumuose, kuriuose šeimininkės (ir šeimininkai!) dalijasi savo patirtimi ir patarimais.

Kalbant apie maistą, nepamirškime, kad daug ką pasidaryti lengvai ir net įdomiai galima pasigaminti patiems. Juk maisto ruošimas bet kokiu atveju yra kasdienės rutinos dalis, nuo kurios nepabėgsime, tad paverskime ją įdomiu užsiėmimu. Tarkime, visuomet galime patys užsiauginti svogūnų laiškų ar prieskoninių žolelių (tam tinka ir paprasti plastikiniai jogurto indeliai) – jeigu auginate vaikus, jiems tikrai patiks dalyvauti tiek sėjant žoleles, tiek stebint, kaip šios auga.  Gyvenant ne mieste ar turint sodą, Bobutė tikrai pataria ir agurkų bei uogienių žiemai užsikonservuoti, ir obuolių žiemai turėti. Taip gyvensite ne tik taupiau, bet ir daug sveikiau!

Marija

Sveiki

Continue Reading

Bobutė, kaip žinote, esant reikalui padeda finansiškai teikdama vartojimo kreditus. Tačiau šiame blog‘e Bobutė bei kiekvienas jos kolektyvo narys dalinsis patarimais ir pastebėjimais iš savo gyvenimiškos patirties apie tai, kaip planuoti savo finansus, kad pinigų ir nepritrūktų, ir skolintis nereikėtų, ir dar būtų ką atsidėti. Taip pat pakalbėsime apie tai, kam galima taupyti, o kam – netgi reikia, kaip galima paprastai ir neskausmingai sumažinti savo išlaidas ir kaip pajamas pasididinti. Tikimės, kad savo patarimais Jums įkvėpsime noro bent mažais žingsneliais gerinti savo gyvenimą ir pasitikėjimo savimi, kad galite tai padaryti, ir kad papasakodami savo klaidas finansų pasaulyje apsaugosime Jus, kad nedarytumėte tokių pačių.

Linkime malonaus skaitymo! O Jūsų pastabų bei temų, kurių aptarimo norėtumėte, lauksime komentaruose/ el. paštu info@bobutespaskola.lt.