Archive for March, 2015

Kaip tapti laimingu ir turtingu per kelias minutes?

Continue Reading

Papasakosiu vieną istoriją, kaip tapti laimingu ir praturtėti per kelias minutes.


button-flowers

Susitikę seną pažįstamą gatvėje pirmasis klausimas, kurį užduodame jam būna – kaip sekasi? Turbūt daugelis jų nė nepagalvojęs pasako – gerai. Bet jei paklaustumėme žmonių, ar jie laimingi? Kaip manote, koks atsakymas būtų tada? Vargu, ar dauguma atsakytų: taip. Turbūt dažniausiai jaučiamės laimingi tik po svarbių įvykių, paveikti trumpalaikių emocijų. Kai pasiseka darbe, gauname netikėtą premiją ar įsigyjame seniai svajotą pirkinį. Tačiau kas gi draudžia mums būti laimingais ir laime jausti kiekvieną dieną? Šiandien pabandysiu jums įsiūlyti laimę – turtingo žmogaus laimę.

Įvedus į Google naršyklę žodį laimingas per pusę sekundės surandama apie pusę milijono įvairiausių straipsnių apie laimę ir kur ji slypi. Ir bene visuose iš jų rašoma: būtina mylėti, būtina stengtis dėl mylimų žmonių, džiaugtis paprastais dalykais. Nerandu tik vieno, jog laimingas žmogus – turtingas žmogus. Aš vis tiek nenustygstu ir šventai tikiu šiais žodžiais.

Gerai pagalvojus, galbūt laimės nereikia ieškoti Google laukelyje, tikrųjų priežasčių, kodėl būti laimingais, matyt, nerasime ten. Prisimenu močiutės žodžius: laimė yra kiekviename iš mūsų, ji yra mūsų viduje. Daugelis to nepripažįsta, purto galvą, galvoja, jog tai banalu ir kvailai atrodo.

Kartą važiuodama taksi paklausiau, nusiminusio, pavargusio ir neturtingo vairuotojo, ar jis jaučiasi laimingas. Jis pasakė, jog ne. Jis pro savo kruopščiai apkarpytus ūselius burnojo, jog jam daug kas nesiseka, nėra klientų – nepriteklių taksistas jaučia jau nuo vaikystės. Jis neturtingas ir baisiai nelaimingas. Tuomet užvirė mano idealistinis kraujas: pradėjau pasakoti, jog jam pradės sektis tik tada, kai prieš kažką darydamas nustos, sakyti, jog viskas nesiseka. Nieko pasiekti neįmanoma, jei sąmonė blokuoja sėkmę žodžiais „man nesiseka“, „aš nesijaučiu laimingas“, „aš neturtingas – ir niekad nebuvau toks“. Būkite laimingi, šiandien, dabar – bent pabandykite. Sėkmė mėgsta laimingus žmones. Kai pabaigiau savo žodžius ir turėjau išlipti iš automobilio, vairuotojas mane nustebino – jis nusišypsojo ir palinksėjo galva, su žybtelėjusiomis akimis pasakė: ai, na tikrai gražus šis vakaras, ką? Ir žinote, ką? Prisiekiu, pamačiau, kaip nelaimingas žmogus praturtėjo per kelias minutes – tapo laimingesniu, kad ir akimirkai.


Turbūt laimė tai bene vienintelis dalykas, kuris neatsibosta. Būkime turtingi laime, šypsena, džiaugsmu. Patikėkime laime. Juk tada viskas seksis.

Gerda