Pavasario projektas: protingas taupymas ir atsakingas skolinimasis

Pagaliau iš lėto atkrypuoja pavasaris – aplinkui bunda gamta, o kartu su ja prabundame ir mes. Pasibaigus žiemos sezonui, užsimanome atnaujinti savo aplinką ir atsinaujinti patys. Norisi nusimesti šiltus, sunkius rūbus bei papuošti save ir namus ryškesnėmis, pavasariu alsuojančiomis spalvomis. Šiandien išaušo pats metas prabusti po žiemos miego. Ir įvykdyti pavasario projektą – atsakingai planuoti savo išlaidais bei skolinimąsi.


Atsarginis planaspabloo

Kai akys mato daug ir užsimano daug – neretai kyla noras pasiskolinti. Tačiau kaip paskolą reikės grąžinti – pagalvoja ne kiekvienas. Atsakingas išlaidų planavimas, kruopštus skolinimosi apsvarstymas, gali padėti ateityje išvengti nemalonumų. Skolintis atsakingai – reiškia, kad, prieš prisiimant finansinių įsipareigojimų, reikia įvertinti savo galimybes, aplinkos veiksnius bei ateities planus. Vienas išmintingas žmogus man yra pasakęs: „idealus skolinimasis yra  tuomet, kai tu turi reikiamą pinigų sumą, tačiau nenorėdamas jų išleisti dabar – pasiskolini“. Šiuo atveju žmogus visada turi „atsarginį planą“ – gali grąžinti visą pasiskolintą sumą kada tik panorėjęs, tačiau tokį „idealų“ skolinimosi pavyzdį retai įgyvendiname. Visada turėkime atsarginį planą!

Protingai įvertinkime savo pajamas

Visų pirma turime įvertinti savo gaunamas pajamas – kiek jų turime, jų pastovumą, galimybę uždirbti daugiau ar atidėti jų dalį santaupoms. Gal matydami galimybę sutaupyti, suprasime, kad paskola nebūtina, o kas mėnesį atidėdami po šiek tiek pinigų, netrukus galėsime pasidžiaugti naujais pirkiniais. Juk verta pabandyti.

Kruopščiai paskaičiuokime savo išlaidas

Taip pat reikia įsivertinti ir patiriamas išlaidas – jų dydį, paskirtį, galimybę jas sumažinti arba visiškai atsisakyti. Svarbu atskirti, kurios išlaidos mums yra pastovios ir būtinos, o kurios laikinos. Jeigu skolindamiesi jau turime pasiėmę kitą paskolą, svarbu įvertinti jau turimus mėnesinius mokėjimus ir visada prisiminti, kada bus paskolos grąžinimo termino pabaiga. Būkime kruopštūs ir atsakingi.

 Užbėkime įvykiams už akių

Prieš įsipareigojant finansiškai, taip pat svarbu įvertinti ir galimas nenumatytas aplinkybes, tokias kaip liga, nelaimė, laikinas darbo netekimas, šeimos pagausėjimas ar kiti nenumatyti atvejai. Svarbu paskaičiuoti, ar tokiu atveju, sumažėjus pajamoms ir atsiradus papildomoms išlaidoms, galėsime vykdyti prisiimtus įsipareigojimus. Be to, pasiruošiant netikėtumams iš anksto, visada galima pasidomėti, kokios yra paskolos mėnesinių mokėjimų atidėjimo ar išankstinio grąžinimo sąlygos Jūsų pasirinktoje kredito bendrovėje.


Kuo atidžiau įvertinsime savo galimybes, tuo paprasčiau bus tvarkyti savo finansus ateityje. Linkiu sėkmės, įsivertinant savo galimybes ir priimant teisingą sprendimą bei patariu: tris kartus paskaičiuokite, ir būkite atsakingi.

Gražaus pavasario.

Viktorija

Komentuokite

Jūsų el.pašto adresas viešai nebus matomas.

Close
Please assign a menu to the Main Menu in Appearance > Menus